Nemi erőszakkal vádolják a Szólíts a neveden színészét
Egy Effie nevű nő azt állítja, hogy Armie Hammer 2017 áprilisában megerőszakolta.
Egy Effie nevű nő azt állítja, hogy Armie Hammer 2017 áprilisában megerőszakolta.
Nemigen történt még olyan az amerikai filmiparban, mint most: a rajongók kitartó követelésének engedve készítettek egy teljesen új verziót a filmből, amelyet mindenki utált. Batman, Superman és a többi szuperhős összefogtak, hogy megmentsék a világot, de az igazán meglepő az, hogy ki lett az áldozat.
Játszott vérszomjas idegennel birkózó űrmérnököt és James Bond-főgonoszt is. Az amerikai színész 81 éves volt.
Nemcsak azért működik, mert elképesztően vicces, vagy mert a főhőse akár egy Woody Allen-film karaktere is lehetne, hanem azért is, mert a nosztalgiára épít. A Pretend It’s a City című dokumentumfilm-sorozat akkor is vágyakozást ébreszt bennünk a régi, nyüzsgő Manhattan iránt, ha sosem jártunk ott, és minden percében eszünkbe juttatja, hogy milyen jó is volt, amikor még volt társaséletünk.
Bejelentették az idei Oscar-díjak jelöltjeit. A legjobb színésznő kategóriában Vanessa Kirby is szerepel, Mundruczó Kornél és Wéber Kata Pieces of a Woman című filmjében nyújtott alakításáért.
A lengyel kulturális miniszter, Piotr Gliński egy nappal a kezdése előtt felfüggesztett egy filmfesztivált és elbocsátotta állásából a Nemzeti Filmarchívum – Audiovizuális Intézet igazgatóját. Két rövidfilm volt ennek az oka: a magyar film mellett nem tetszett a nők elleni erőszakról szóló film sem a miniszternek.
A film a Karinthy Színházzal és a Magyar Teátrumi Társasággal együttműködésben készül, és Juhász Anna irodalmár a kreatív producere.
Már tesztelik a módszert, amivel tényleg csak mi és a velünk egy háztartásban élők használhatnák majd a szolgáltatást.
Témájában és kivitelezésében is figyelemre méltó a Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon bemutatott Szemtől szemben című film, amelyben az alkotók a finn börtönökben működő resztoratív párbeszédekre fókuszálnak. Ennek keretén belül leültetik az elkövetőt az áldozatok hozzátartozóival. De kaphat-e bárki is válaszokat, ha megtörténik a megmagyarázhatatlan? Létezik-e bocsánat, ha valaki elkövette a megbocsáthatatlant?
Ma lenne 100 éves a magyar irodalom legnagyobb zsonglőre, a rímhányó Romhányi József, aki nélkül elképzelhetetlen lenne a Frédi és Béni, a Dr. Bubó, vagy a Mézga család. Íme, ez öt kedvencünk a páratlan életműből.
Kizlinger Lillával a Rengeteg – Mindenhol látlak című film rendezője, Fliegauf Bence osztotta meg a jó hírt. A telefonos felvétel most megnézhető a Berlinale Instagram-oldalán.
Fliegauf Bence a Filmintézet támogatása nélkül készítette el a Berlinben díjat nyert filmjét, az állami filmintézet úgy tett, mintha nem is létezne.
Kisdobosok, piros nyakkendők és nyári táborok. Az úttörőmozgalomról szóló dokumentumfilmet láthatnak a hvg360-on.
Leszbikus, magyar örökbefogadó párról szóló dokumentumfilm debütál a napokban, amely nemcsak a szivárványcsaláddá válás hosszú folyamatáról, hanem a szerepkeresés nehézségeiről is nyíltan kíván beszélni. Dér Asia és Haragonics Sára rendezőket a forgatás körülményeiről, buktatóiról, és arról is kérdeztük, gondolták-e volna, hogy mire bemutatják a filmjüket, a kormány már el is rendezi a melegek örökbefogadásával kapcsolatos „joghézagot”.
Fliegauf Bence Rengeteg – Mindenhol látlak című filmjének színésze, Kizlinger Lilla elnyerte a legjobb mellékszereplőnek járó Ezüst Medve-díjat a Berlinalén. Ez a második magyar Ezüst Medve a fesztiválon, miután Nagy Dénes megkapta a legjobb rendezőnek járó díjat a Természetes fényért.
Chucky baba már rég nem menő.
Többek között Latabár Kálmán-filmek jeleneteivel készült el az Íme, az ember című dalhoz készült klip.